„WIWAT! WIWAT 3 MAJ!”

W dniach ostatnich kwietnia 2022 roku odbyły się w naszej szkole akademie dla upamiętnienia rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Klasy I – III uczciły święto narodowe 28 kwietnia. Apel przygotowała pani Ilona Bukowiecka z klasą 2b, a w dniu 29 kwietnia odbyła się akademia dla klas IV – VIII. Uroczystość przygotowała klasa 7d pod kierunkiem pani Joanny Pstrong. Część artystyczna akademii dotyczyła historii święta, a zebrani na uroczystości uczniowie mogli też się dowiedzieć, dlaczego w tym dniu obchodzimy święto narodowe. W klasach IV-VIII tłem dla występu była prezentacja multimedialna, która ilustrowała treść przestawienia. Nie zabrakło też pocztu sztandarowego i symboli narodowych oraz pięknych dekoracji przygotowanych przez panią Alicję Essuman – Mensah oraz pana Gracjana Czapiewskiego (źródło grafik: facebook.com/kropkikreski). Apel klas starszych uświetnił – doskonały jak zwykle - chór szkolny prowadzony przez pana Gracjana Czapiewskiego. Szczególnie wzruszający był występ uczennic z Ukrainy, które odśpiewały hymn narodowy swojego kraju. Na zakończenie uroczystości wręczone zostały nagrody dla zwycięzców konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji Dnia św. Patryka.

Warto wspomnieć, że jakość akademii podniosło użycie nowego sprzętu nagłaśniającego zakupionego z funduszy  inicjatywy edukacyjnej Laboratoria Przyszłości.