Wizyta Prezydenta Miasta Bydgoszczy, pana Rafała Bruskiego, w naszej szkole w dniu 9 listopada 2023 roku była niezwykłym wydarzeniem, które wzbudziło ogromne zainteresowanie uczniów, nauczycieli i personelu szkoły. Spotkanie odbyło się w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego pod hasłem „Spotkania z ciekawymi ludźmi”, której celem było inspirowanie uczniów do podążania za swoimi pasjami. Pan Rafał Bruski to postać, której życiowa historia stanowi doskonały przykład drogi od pasji do sukcesu. Podczas spotkania podzielił się swoimi doświadczeniami i opowiedział o kluczowych momentach swojej kariery. Był to nie tylko przegląd jego osiągnięć politycznych, ale także osobistych marzeń i wyzwań. Opowiedział uczniom o swoich studiach, pasji do pływania na statku, która stała się motorem napędowym dla jego dalszych działań oraz o odpowiedzialności związanej z pełnieniem funkcji prezydenta miasta. Jego uśmiech i serdeczność podczas prezentacji sprawiły, że uczniowie czuli się swobodnie i chętnie zadawali pytania. Prezydent udzielał wyczerpujących odpowiedzi, które inspirująco wpływały na młodych ludzi. Spotkanie z prezydentem było nie tylko okazją do zdobycia cennych informacji, ale także do nauki od człowieka o niezwykłym talencie. Na zakończenie wizyty, Pan Rafał Bruski złożył swój podpis w Księdze Pamiątkowej naszej szkoły, co stanowiło symboliczny gest i pozostanie trwałym śladem tego wyjątkowego dnia. Uczniowie i nauczyciele z pewnością będą długo wspominać to niezwykłe spotkanie, które zainspirowało ich do podążania za marzeniami i realizowania swoich pasji. Dzięki tej wizycie, nasza szkoła stała się miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą czerpać motywację i wsparcie, aby osiągać swoje cele życiowe.