23 września o godz.9.50 rozpoczęła się astronomiczna jesień. Podobnie jak w zeszłym, tak i w tym roku, nie zapomniała o uczniach naszej szkoły. Zachęcili ją do odwiedzin pisząc dla niej przepiękne wiersze. Jeden z nich  szczególnie spodobał się Pani Jesieni.

Napisała go Julia Bartkowiak z kl.VI A

"Polska Jesień"

„Wielkimi krokami zbliża się nasza polska złota jesień

Bo w końcu mamy już miesiąc wrzesień

Liście z drzew pospadają a,

Kasztany łupiny pozrzucają

Rolnicy na polach pieką ziemniaczki,

Warzyw wokoło są pełne taczki.

Fioletowe śliweczki, czerwone jabłuszka

Śmieją się od uszka do uszka

Czerwoniutkie jarzębiny na niteczki nałożymy

I zrobimy z nich korale, będą z jarzębiny śliczne lale.

Kochamy naszą piękną polską jesień, bo mnóstwo darów ze sobą niesie.”

„Pani Jesień” przybyła z koszykiem jabłek. Zachęcała do spożywania tych owoców, gdyż są smaczne i zdrowe, zawierają dużo witamin i minerałów oraz substancji wzmacniających i uodparniających organizm.

W postać „Pani Jesień” wcieliła się Julka Ożóg z klasy 6B, a towarzyszyły jej Wiktoria, Tosia, Kasia, Anastazja i Patrycja z tej samej klasy. Opiekę nad wizytą Pani Jesieni sprawowała p. M.Ulanowska-Dylik, a uczniowie naszej szkoły napisali piękne wiersze o jesieni pod bacznym okiem p. Martyny Zielińskiej.