Wizyta  „Pani Lato” -  18czerwca 2019r.

18 czerwca br., nieco wcześniej niż astronomicznie,  przywitaliśmy Panią Lato. Przybyła do naszej szkoły pod postacią pięknej, złotowłosej dziewczyny odzianej w suknię wymalowaną w piękne letnie kwiaty. Na głowie „Pani Lato” posiadała wianek z kłosów traw i chabrów. Przybyła do dzieci niosąc dary wczesnego lata – owoce truskawek, czereśni, moreli i borówki. Przywitała uczniów wierszem oraz życzyła pogodnych, bezpiecznych i wesołych wakacji. W postać „Pani Lato” wcieliła się Nicola Wasielak z klasy VIa. Pomagały jej koleżanki z tej samej klasy. Wiersz dla Pani Lato napisał Daniel Brzuskiewicz z klasy VIIa.
Na korytarzu pani Martyna Zielińska umieściła wiersze polskich poetów opisujące piękno lata.

„Pani Lato”

„Kiedy słońce mocno praży,
najprzyjemniej jest na plaży,
złoty piasek w stopy grzeje,
ja się śmieję – wiatr się śmieje.
Chociaż morze chłodem kusi,
czy bezpieczne? – sprawdzić musisz,
dziewczę z brzegu głową kiwa!,
że ktoś żabką pięknie pływa.”

Daniel Brzuskiewicz