Wizyta  „Pani Lato” -  21 czerwca 2022 r.

21 czerwca br.  przywitaliśmy Panią Lato. Przybyła do naszej szkoły pod postacią pięknej dziewczyny odzianej w suknię wymalowaną w letnie kwiaty. Na głowie „Pani Lato” widniał wianek z białych kwiatów jaśminowca, ligustru oraz fioletowej wyki.
         Przybyła do dzieci niosąc dary w postaci przeróżnych cukierków, aby jak najszybciej zapomniały o pandemii i osłodziły sobie zbliżający się wakacyjny czas.. Przywitała uczniów uśmiechem i miłym słowem oraz życzyła pogodnych, bezpiecznych i wesołych wakacji.
        W postać „Pani Lato” wcieliła się Patrycja Szumańska  z klasy 8b. Pomagały jej koleżanki z tej samej klasy – Wiktoria i Agata.

Warto przypomnieć w tym miejscu wiersz absolwenta naszej szkoły opisujący Panią Lato:

„Pani Lato”

„Kiedy słońce mocno praży,
najprzyjemniej jest na plaży,
złoty piasek w stopy grzeje,
ja się śmieję – wiatr się śmieje!
Chociaż morze chłodem kusi,
czy bezpieczne? – sprawdzić musisz,
dziewczę z brzegu głową kiwa!,
że ktoś żabką pięknie pływa.”

Daniel Brzuskiewicz