W dniach 03-07.06 reprezentacja naszej szkoły przebywała na krótkoterminowej wymianie grup uczniów w ramach projektu Erasmus + "beyond borders" - ponad granicami w Duisburgu w Niemczech. Przez cały tydzień uczniowie poznawali temat z różnych stron. Łamili granice umiejętności komunikacyjnych na zajęciach integracyjących, tworzyli filmy na temat tego, jak rozumieją hasło "beyond borders" oraz brali udział w profesjonalnych warsztatach filmowych w Muzeum Filmu w Dusseldorfie. Łamanie granic polegało też na walce z własnymi lękami i możliwościami fizycznymi, uczestnicy mogli się zmierzyć na profesjonalnej ściance wspinaczkowej.

Wyjazd był bardzo udany, szczególnie ważny dla naszych ósmoklasitów, którzy z jeszcze ciekawszymi wspomnieniami opuszczą mury naszej szkoły. Hania, Sara, Kasia, Patryk, Szymon... Świetnie się spisaliście!