POWIATOWY KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ

W sobotę, tj. 16 lutego 2019 roku w Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy odbył się 24. powiatowy konkurs recytatorski oraz konkurs poezji śpiewanej dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem był bydgoski Pałac Młodzieży.

W tym roku organizatorzy nie ograniczali tematyki konkursu, lecz stawiali na dowolność i pomysłowość wykonawców. Zachęcali do poszukiwań tekstów nietuzinkowych i mniej popularnych. W obu konkursach zachęcali do promowania tekstów poetów polskich. W konkursie poezji śpiewanej prezentację należało wzbogacić muzyką - podkładem muzycznym lub żywym akompaniamentem. Jury oceniało: interpretację utworu, dobór repertuaru - dostosowanie tekstu do wieku i możliwości wykonawcy oraz dykcję, estetykę i emisję głosu.

Do powyższego występu przygotowywały się, pod okiem pana Gracjana Czapiewskiego, dwie uczennice naszej szkoły, tj.: Weronika Siwak z klasy 6a, która zaprezentowała utwór z repertuaru Anny Marii Jopek pt. ”Ale jestem”, ze słowami Magdaleny Czapińskiej i muzyką Tomasza Lewandowskiego oraz Anna Mencfel z klasy 5a, który wykonała pieśń pt. „Sama chciała”, do której muzykę skomponował Seweryn Krajewski, a słowa napisała Agnieszka Osiecka. Pracy było sporo, bo repertuar był wymagający i obszerny, ale - co ważne - dający ogromną satysfakcję wykonawczą. Nasza długotrwała i pieczołowita praca artystyczna oraz niewątpliwy talent uczennic został zauważony przez jury.

Pragniemy z radością poinformować, że WERONIKA SIWAK i ANNA MENCFEL swoim wspaniałym śpiewem i interpretacją utworów wywalczyły WYRÓŻNIENIA. Radość tym większa, że występ Anny to solistyczny debiut. Potwierdzeniem wygranej są dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

DZIEWCZYNOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!
i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowej nr 41