Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej

oraz Centrum Edukacyjno-FormacyjneDiecezji Bydgoskiej

im. Błogosławionego Biskupa Michała Kozala

ogłasza konkurs literacki i plastyczny

pod hasłem

„W cieniu twej ręki Matko Boża Pięknej Miłości”

Prace plastyczne i literackie podpisane (imię, nazwisko, klasa, nazwa i adres szkoły) należy przekazać do 20 marca 2024 r. do pani Beaty Leśniewskiej.

Celem konkursu jest:

- ukazywanie właściwych wzorców życia chrześcijańskiego

- promowanie i pogłębianie wartości chrześcijańskich poprzez wyrażanie

ich w literaturze i plastyce

- zachęcenie do podejmowania prób pisarskich i wyłonienie młodzieży uzdolnionej literacko i plastycznie

Regulamin konkursu

Hasło konkursu jest nawiązaniem do obchodów 20 –lecia Diecezji Bydgoskiej. Błogosławiony Prymas Stefan Wyszyński, kiedy dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości powiedział, że w świątyni została ukoronowana Miłość, aby władać w tym mieście, aby można było przychodzić tutaj i odmieniać, uszlachetniać swoje serca w nieustannym przezwyciężaniu samych siebie. Wyraził nadzieję, że miasto Bydgoszcz tutaj stworzy Serce serc dla miasta i tutaj będzie się dzielić sercem, pocieszać.

Każdy uczeń, który chciałby się podzielić doświadczeniem, poszukiwaniem, przeżyciami czy refleksjami na ten temat, może napisać krótką pracę literacką lub wyrazić swoje przemyślenia w pracy plastycznej.

1. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych Diecezji Bydgoskiej.

2. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach:

Kategoria I – klasy IV - VI - wykonanie pracy plastycznej związanej z tematem konkursu ( rysunek, malarstwo, grafika w formacie A3),

Kategoria II – klasy VII - VIII prace literackie ( niepublikowane), (1-2 strony A4, czcionką 12, Times New Roman), esej, wiersz (lub cykl wierszy), krótki utwór dramatyczny.

3. Konkurs będzie przebiegał w dwóch etapach:

I – etap szkolny – nauczyciele przeprowadzają eliminacje na terenie szkoły, wyłaniając najlepszych po pięć prac w obu kategoriach.

II – etap diecezjalny – finał konkursu przeprowadza komisja powołana przez p. Beatę Marks, przewodniczącą konkursu.