26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Od poniedziałku ponownie rusza w naszej szkole Tydzień Europejski w trakcie którego zaplanowałyśmy kilka atrakcji.
Każdy dzień objęty jest patronatem innego państwa, w którego barwy narodowe będziemy się ubierać. Tym razem uczniowie sami dokonali wyboru głosując na swoich faworytów w ankiecie online. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy znaleźć w szafie odzież w odpowiedniej kolorystyce, zrobić makijaż twarzy, wyposażyć się w gadżety lub stworzyć stylizacje związane z kulturą danego kraju. Jak zawsze liczymy na Waszą kreatywność i będziemy ją doceniać słodkim poczęstunkiem.
Oprócz tego możecie wziąć udział w konkursie na potrawę wywodzącą się z wybranego przez siebie kraju europejskiego. Ugotujcie, narysujcie lub poszukajcie zdjęcia dań i opiszcie je po angielsku odpowiednio do swoich umiejętności (uczniowie klas I-III dosłownie w 2-3 zdaniach).
W środę uczniowie klas starszych zmierzą się w konkursie wiedzy na temat Włoch. Więcej informacji na ten temat udzieli pani Anna Smeja-Robak.
Jeśli natomiast chcecie legalnie korzystać z telefonu podczas nadchodzącego tygodnia, pobierzcie aplikację Goose Chase i szukajcie w szkole wskazówek, jak znaleźć gęś :D
See you next week! / Bis Montag!

Nauczycielki języków obcych