Szanowni Państwo!

Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy Szkoły Podstawowej nr 41 w Bydgoszczy zawiadamiają Rodziców i Opiekunów dzieci, które w roku szkolnym 2024/2025 rozpoczynają edukację, o możliwości zapisania przyszłych pierwszoklasistów do szkoły.

Pierwszoklasistów powitają sale lekcyjne wyposażone w nowe ekrany multimedialne. Uczniowie mogą korzystać ze szkolnej świetlicy czynnej od 07.00 do 16.30 oraz zjeść domowy obiad w szkolnej stołówce. Dzieci mogą liczyć na wsparcie szkolnego pedagoga i psychologa, których wspiera Biofeedback.

Szkoła zdobyła trzykrotny honorowy tytuł „Szkoły Uczącej Się”. Zdobycie trzech tytułów Szkoły Uczącej to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także potwierdzenie zaangażowania szkoły w ciągłe doskonalenie procesu nauczania i zobowiązanie do zapewnienia najwyższej jakości edukacji. Szkoła realizując projekty eTwinning zdobyła8 Krajowych Odznak Jakości oraz 5 Europejskich Odznak Jakości, a od 2018 roku 3 Odznaki Szkoły eTwinning podkreślające zaangażowanie we współpracę europejską oraz tytuł Szkoły z klasą. W szkole stosujemy Ocenianie Kształtujące. Szkoła kładzie duży nacisk na pracę zespołową. Lekcje oparte są na metodzie eksperymentu i projektu. Realizujemy innowacje pedagogiczne promujące naukę, sport, zdrowie, wychowanie, robotykę i programowanie. Jesteśmy jedyną Akredytowaną Szkołą Podstawową w Bydgoszczy, która należy do prestiżowego grona szkół ERASMUS+. Dzięki temu nasi uczniowie mogą brać udział w atrakcyjnych wymianach zagranicznych, a szkołę odwiedzają goście z innych krajów. Nauczyciele poszerzają kompetencje zawodowe na wielu międzynarodowych szkoleniach. Skuteczność naszych metod nauczania potwierdzają liczni laureaci olimpiad oraz konkursów kuratoryjnych i przedmiotowych.

Stawiamy na naukę samodzielnego myślenia i rozwój wyobraźni. Uczniowie oprócz lekcji mogą uczestniczyć w wielu zajęciach dodatkowych (przedmiotowych, artystycznych i sportowych). Dzieci biorą udział w lekcjach poza klasą: wychodzą na zajęcia w terenie, w bibliotece miejskiej, w muzeum, uczą się programowania w RoboProjekcie.

2 [d]

27 lutego 2024 r. (od 17.00 do 19.00) zapraszamy dzieci i rodziców na Dzień Otwarty Szkoły. Będziecie Państwo mogli osobiście zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną i budynkiem szkolnym.

Na portalu internetowym www.bydgoszcz.podstawowe.vnabor.pl zapisy do klasy pierwszej potrwają od 26.02.2024 r. do 08.03.2024 r.

WAŻNE! Po rejestracji w internetowym systemie rekrutacji należy złożyć (w szkole pierwszego wyboru) podpisany wniosek. Rodzic/opiekun dziecka przy składaniu dokumentów musi mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru na rok szkolny 2024/2025 są dostępne na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 41 https://sp41.edu.bydgoszcz.pl/ oraz w sekretariacie szkoły
(tel.  52 373 05 54, +48 783 938 020).