No i zazieleniło się! Przez cały piątek, tj. 22 marca 2019 roku po korytarzach szkolnych przemykali uczniowie ubrani na zielono. Tego dnia okazało się, ile odcieni może mieć ZIELEŃ! A wszystko to dlatego, że już o raz siedemnasty obchodziliśmy w naszej szkole Dzień św. Patryka.

Na uczniów czekało sporo atrakcji. Odbył się samorządowy konkurs na najciekawszy strój w kolorach Irlandii. Nagrody zostaną wręczone uczniom w czasie najbliższego apelu. Na holu II piętra, ozdobionym zielonymi koniczynkami, balonami, flagami i tęczami, rozbrzmiewała charakterystyczna muzyka irlandzka, można było zakupić los w zielonej loterii, w której można było wygrać maskotki i breloczki – wszystkie w kolorach Irlandii. Swoją kawiarenkę otworzył również Leprechaun, przyciągając tłumy uczniów w czasie przerw. Kawiarenka oferowała zielone wypieki, w tym ulubione „leśne runo”, różnego rodzaju babeczki, cukierki i owieczki wypełnione popcornem, a do picia soczki cieszące się dużym powodzeniem wśród uczniów. Szkoda, że zielona kawiarenka działa tylko raz w roku. W tym również można było obejrzeć wystawę plakatów, które wykonali w ramach lekcji języka angielskiego i poza nimi uczniowie klas II-VII. Pomysłodawczynią wystawy była pani Hanna Podosek.

Organizatorzy imprezy: pani Alicja Essuman-Mensah i pan Gracjan Czapiewski serdecznie dziękują przewodniczącej Rady Samorządu Uczniowskiego, Hannie Kapeli oraz uczennicom klasy VI c, tj. Emilii, Oli i Alicji za prowadzenie kawiarenki. Słowa podziękowania należą się również chłopcom, którzy zadbali o nagłośnienie w czasie imprezy: Antosiowi i Igorowi z klasy VI c , a także Państwu Gburek, Pani Hanasz, Pani Kaźmierkowskiej, Pani Owczarczak i Natalii, uczennicy z klasy VIII a za wsparcie imprezy wypiekami. Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę i zachęcamy do obejrzenia fotorelacji, którą stworzyła pani Ilona Bukowiecka.