Nasza szkoła ponownie wzięła udział w unijnym „Programie dla szkół”, który jest realizowany we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to niezwykle wartościowa inicjatywa edukacyjna, dzięki której nasze dzieci mają okazję nauczyć się zasad zdrowego odżywiania poprzez regularne spożywanie dostarczanych im w szkole owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych oraz aktywne uczestniczenie w różnych działaniach edukacyjnych związanych z Programem.

W ramach Programu, do dzieci trafiły takie produkty jak: soczyste jabłka, słodkie gruszki, pyszne truskawki, soki owocowe pełne witamin, chrupiące marchewki, świeże rzodkiewki, zdrowa kalarepa, smakowite pomidorki, a także mleko białe, naturalne jogurty, kefiry oraz delikatny serek twarogowy. Te zdrowe produkty nie tylko wzbogacają codzienną dietę uczniów, ale również promują nawyki zdrowego żywienia, które są kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju.

Dodatkowo, w ramach działań edukacyjnych, klasa 3a i klasa 3b miały ostatnio lekcje poświęcone zdrowemu odżywianiu. Podczas tych zajęć, dzieci z zaangażowaniem układały puzzle z EKIPY CHRUMASA, co stanowiło nie tylko świetną zabawę, ale również doskonały sposób na przyswajanie wiedzy na temat zdrowej diety.