ZIMA W OGRODZIE SZKOLNYM 2021

Wszystko wskazuje na to, że prawdziwa zima do nas powróciła. Świadczy o tym gruba pokrywa śniegu, który spadł, aby chronić rośliny i glebę przed siarczystym mrozem. Pięknie pokryte śniegiem rośliny przypominają otulone białym puchem bałwanki. Wokół staje się biało, czysto i przyjemnie.
  Ale zima to nie tylko piękne wzory na szybach, „poduszki” śniegu na gałęziach, szadź czy szron. Zima to okres spoczynku roślin oraz okres snu dla wielu zwierząt. Dla tych, które nie śpią, to okres walki o przetrwanie. To nieustanne szukanie pokarmu i schronienia przed mrozem i wiatrem. Dlatego wystawiamy do ogrodów lub na tarasy czy balkony karmniki dla ptaków i pomagamy im przetrwać zimę. W naszym ogrodzie szkolnym również dokarmiamy naszych skrzydlatych przyjaciół  ziarnem zbóż i słonecznika, nasionami chwastów oraz lnu, a także orzechami. Zimowa karma dla ptaków musi być bogata w tłuszcz, aby dostarczała zwierzętom energii.
  Mimo uroku śnieżnej zimy z niecierpliwością czekamy na wiosnę.

Opiekunowie  ogrodu:  M.Ulanowska-Dylik i uczniowie klasy 7b