Konkurs plastyczny pt:

„Znaczenie pszczół i innych owadów zapylających
w przyrodzie i gospodarce człowieka”

Miesiące wiosenne to czas budzenia się do życia nie tylko roślin, ale także owadów je zapylających. Liczba owadów w naszym środowisku drastycznie spada czego przyczyną jest stosowanie przez intensywne rolnictwo środków ochrony roślin,  często szkodliwych, albo wręcz trujących dla pszczół i innych  owadów zapylających. Dlatego tak ważna jest edukacja proekologiczna służąca ochronie tych ważnych stworzeń. W tym celu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny poświęcony pszczołom i innym owadom zapylającym z inicjatywy p. Małgorzaty Ulanowskiej-Dylik

I miejsce     Szymon Chłapek  kl. I b
     II miejsce    Adrian  Zalewski  kl. VIII a
     III miejsce   Aleksandra Rutkiewicz  kl. V a

Wyróżnienia:

Wiktor Adamski kl. „0”
  Dorian Adamski  kl. I b
   Aleksandra Kaczmarek kl.V a

W ogródku naszej szkoły powstał Hotel dla owadów. Rusztowanie wykonał uczeń klasy VIIIa – Adrian Zalewski wraz z rodzicami. Jego koledzy z klasy -  Robert i Gracjan przycinali i układali materiał do niego, który przynieśli uczniowie klasy V b- Anastazja Michalska i Eryk Baczyński. Materiał ten stanowiły szyszki, trzcina, sloma, bale drewna z wywierconymi otworami o różnej średnicy oraz cegły. W efekcie powstał piękny hotel dla dzikich pszczół. Mamy nadzieję, że zimą będzie stanowić wspaniałe zabezpieczenie dla nich.

Gratulujemy!