ZNAMY SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2023/2024

Wybory przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego to okazja do pierwszego demokratycznego doświadczenia wśród dzieci i młodzieży. Dają one uczniom możliwość poczucia wpływu poprzez wybór swoich reprezentantów w szkole, którzy będą ich głosem.

Kandydaci ubiegający się o funkcję w Radzie SU mieli okazję przedstawić swój program w trakcie kampanii wyborczej, która trwała 2 tygodnie. Nie zabrakło plakatów z chwytliwymi postulatami: „brak prac domowych”, „skrzynka z pomysłami” czy „większa ilość dyskotek”. Niektórzy przygotowali nawet specjalne mini ulotki, które rozdawali na przerwach ze słodkim poczęstunkiem.

Każdy z uczniów mógł wybrać 2 kandydatów i oddać na nich swój głos. Nad całością wyborów czuwała Komisja Wyborcza w składzie 5 uczniów i uczennic z klasy 8a. To na nich spoczywała odpowiedzialność za przygotowanie wyborów, ich prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania.

Według danych, frekwencja wyborcza wyniosła 90% i tylko 1 głos był nieważny. Komisja trzykrotnie policzyła głosy, wypełniła protokół i możemy oficjalnie ogłosić wyłonionych reprezentantów do Samorządu Uczniowskiego na rok 2023/2024, a są nimi:

1. Alicja Balcerak, kl. 4a
2. Aleksandra Żydak, kl. 5a
3. Lilianna Kotecka, kl. 5b
4. Wojciech Greń, kl. 6a
5. Lena Kerner, kl. 6a
6. Kyryl Stopnik, kl. 6a
7. Maja Pipczyńska, kl. 6b
8. Emilia Duszka, kl. 7a
9. Antoni Suczyński, kl. 7b
10. Kalina Smolarz, kl. 8a

W tym roku wyjątkowo odbyły się również osobne wybory wśród kandydatów z klas 1-3. Troje z nich z największą ilością głosów dołączy do Rady Samorządu Uczniowskiego jako rzecznicy klas młodszych. Te osoby to:

1. Natasza Batka, kl. 2a
2. Aleksander Stecki, kl. 3a
3. Mikołaj Siuda, kl. 3b

Wszystkim członkom Rady Samorządu Uczniowskiego gratulujemy objęcia tak ważnej funkcji i życzymy owocnego wdrażania Waszych pomysłów!