WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W KONFERENCJI LIDEREK I LIDERÓW LABORATORIUM SUS

Kiedy całe grono pedagogiczne szkoliło się tuż po zajęciach w zakresie organizacji procesu uczenia się, pani Ada Bielawska i pan Andrzej Kowalewski wyruszyli na kolejne spotkania warsztatowe w ramach wsparcia samorozwoju i planowania pracy liderskiej w bieżącym roku szkolnym podczas realizacji wyzwania Szkół Uczących Się. Na ostatnim takim spotkaniu w czerwcu liderzy z całej Polski pochylili się nad tematem motywacji i sensu w codziennej pracy nauczycielskiej oraz budowaniu samodzielności i odpowiedzialności ucznia za swoje uczenie się. My z kolei zaprezentowaliśmy przed innymi szkołami nasze sprawdzone praktyki dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii w rozwijaniu kreatywności, udzielaniu informacji zwrotnej, podsumowaniu lekcji, ocenianiu uczenia się uczniów. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule https://sp41.edu.bydgoszcz.pl/konferencja-marzen-w1,1070,56634.html

Tym razem głównym tematem spotkań warsztatowych było pojęcie motywacji, a dokładniej sześciu perspektyw motywacyjnych i rozwijania autonomii zarówno u uczniów jak i nauczycieli. Dwa dni intensywnych ćwiczeń i żywych dyskusji były świetną okazją do wymiany doświadczeń z liderami innych szkół. Podczas warsztatów pogłębialiśmy również refleksję nad pracą z błędem w kontekście roli emocji, wytrwałości i motywacji. Zwieńczeniem wyjazdu była uroczysta konferencja, która odbyła się trzeciego dnia w Centralnym Domu Technologii w samym Centrum Warszawy. "Dzień (dla) nauczyciela. Uczę - mam wpływ", bo o tym wydarzeniu mowa, okazał się być dla ponad 200 nauczycieli i nauczycielek prawdziwym świętem edukacji. Z uważnością na siebie i innych przyglądaliśmy się temu, co wspiera, a co kruszy nauczycielski dobrostan, jaki sens ma nasza praca i dlaczego wciąż chcemy uprawiać ten zawód. W trakcie 7 wystąpień w duchu TEDx oraz 5 warsztatów rozwojowych inspirowaliśmy się, nawiązywaliśmy relacje i odmienialiśmy przez wszystkie przypadki słowo NAUCZYCIEL. Jednego jesteśmy pewni - to brzmi dumnie!